„Týjo, to je dobrý!“ - Centrum Stromovka
Menu
Centrum Stromovka > Novinky a akce > „Týjo, to je dobrý!“

„Týjo, to je dobrý!“


Přivítejte TEAYO! Originální čajový bar v Centru Stromovka


Co se vám vybaví, když se řekne čajová mixologie? Nám unikátní koncept TEAYO! Martina Šebka. Pojďte se s Martinem a jeho čajovým uměním seznámit ještě předtím, než navštívíte jeho bar v PARKetu.

Martin Šebek vystudoval Vyšší odbornou školu řízení hotelnictví a turismu a ke gastronomii má tedy velmi blízko. Po škole však nastoupil do oboru IT a technologií, kde pracoval dlouhých 20 let. Mezitím se ve volném čase věnoval čajové tematice, přičemž kromě jiného pomáhal s dovozem thajských čajů a stál u zrodu uvedení takzvaného pětilistého ženšenu (Jiaogulan) na český trh.

Když pracujete s čaji tak dlouho, ledacos se přiučíte. Perfektně znáte čajovou kulturu, víte, jak chutná a voní skutečný čaj, i to, jak blahodárně působí na lidský organismus. A dokážete o něm vyprávět hodiny. Jako Martin.

Není proto divu, že čím déle pozoroval český trh, tím více si uvědomoval, že nenachází podnik, který by připravoval chutné a kvalitní nápoje založené na autentickém čaji a přitom dle trendů moderní mixologie. Drinky, které by bez obav dal svým dětem nebo babičce. Zkrátka pro každou generaci. Jak sám Martin říká: „Nápoje s nekompromisní kvalitou, bez jakékoli chemie, založené na čajích a bylinách.“ A tak vznikl koncept TEAYO!, který nabízí kvalitní čajové nápoje se společenským přesahem.

„Naše čaje a byliny pocházejí z různých koutů světa jako Keňa, Etiopie nebo Amazonský prales. Pěstují je malí farmáři, kteří většinou provozují rodinný podnik. Na svém podnikání jsou často existenčně závislí a umožňuje jim třeba i posílat děti do školy. V Čechách zase spolupracujeme s charitativními organizacemi. Jsme rádi, že můžeme tímto způsobem pomáhat,“ vypráví Martin o svých dodavatelích.

První provozovnu v České republice najdete už od 21. listopadu v Centru Stromovka. „Jsme neskutečně rádi, že náš pilotní projekt můžeme otevřít zrovna tady. V lokalitě, kde si lidé dávají pozor na to, co konzumují, jak se chovají k životnímu prostředí a jakým stylem života žijí. To je pro nás důležité,“ říká Martin a návštěvníky srdečně zve na PARKet. „Budeme pomocí našich nápojů zklidňovat, dodávat energii, euforizovat, nabíjet, povzbuzovat, harmonizovat a moc si přejeme, abychom na baru slyšeli v pozitivním duchu naše zákazníky říkat ‚TÝJO, TO JE DOBRÝ!‘,“ uzavírá.

Pokud se chcete o TEAYO! dozvědět více, mrkněte na jejich web.